fbpx

Bozcaada’ya Nasıl Gidilir ?

Bozcaada’ya nasıl gidilir ? Bozcaada ulaşımı nasıl sağlanıyor ? Bozcaada feribot seferlerini, ücretlerini, saatlerini anlatmakla kalmayacak, aynı zamanda Bozcaada‘ya gelirken kullanacağınız tüm ulaşım seçeneklerini de tek tek anlatacağım. Aradığınız tüm Bozcaada ulaşım alternatiflerini, aşağıda tek tek göreceksiniz.

Bozcaada’ya Karayolu ile Ulaşım

İstanbul’dan arabayla Çanakkale Boğazını geçmek için farklı seçenekleriniz bulunuyor:

* Gelibolu – Lapseki (20 dak)     Sefer Ücretleri
* Eceabat – Çanakkale (15 dak)  Sefer Ücretleri
* Kilitbahir – Çanakkale (7 dak)  Sefer Ücretleri

Çanakkale’den sonra Geyikli-Bozcaada tabelalarını takip ederek yaklaşık 50 dakikada Geyikli Yükyeri Feribot İskelesi’ne ulaşılıyor.Sonrasında Geyikli Bozcaada feribot iskelesinden Gestaş firması aracılığıyla Bozcaada feribotuyla adaya yarım saatlik yolculuk yapıyorsunuz.

İzmir yönünden gelirken, Çanakkale’ye gitmeden Ezine ve Geyikli tabelalarını takip ederek iskeleye ulaşabilirsiniz.

Geyikli – Bozcaada Gestaş feribotu sefer tarifeleri

Geyikli – Bozcaada Gestaş feribotu ücret tarifesi

(Bozcaada Vapur Seferleri Ücret Tarifesi (tüm biletler gidiş-dönüş olarak kesilmekte olup, dönüşte bilet satışı yoktur.)

Karadan Mesafeler

İstanbul – Bozcaada     400 km.
Ankara – Bozcaada      710 km.
Bursa– Bozcaada         320 km.
İzmir – Bozcaada          280 km.
Çanakkale – Bozcaada   60 km.

 

Bozcaada’ya Otobüs ile Ulaşım

Büyükşehirlerden Bozcaada’ya yazın her gün bazı otobüs şirketi tarafından seferler düzenliyor. Otobüsler sadece yaz döneminde Geyikli Yükyeri İskelesi’ne kadar yolcu getiriyor. Feribot zaten Bozcaada merkezine yanaştığı için otobüsler adaya geçmeye gerek duymuyor.

Yaz dönemi dışında son durak Ezine’deki otobüs garı oluyor. Buradan minibüs ya da taksi ile Geyikli’deki iskeleye varılabilir.

[İstanbul-Geyikli İskelesi otobüs bileti, kişi başı 80 TL]

 

Bozcaada’ya Havayolu ile Ulaşım

Bozcaada’ya en yakın havaalanı 56 km. uzaklıkta bulunan Çanakkale Havaalanı. Onur Air’in pazartesi, çarşamba ve cuma günleri saat 15.40’da İstanbul’dan Çanakkale’ye uçuşları bulunuyor. Yolculuk 50 dakika sürüyor.

Çanakkale merkezi ile Çanakkale Havaalanı arasındaki mesafe 2 km. Çanakkale havaalanına indikten sonra servis aracı ya da taksi ile Çanakkale otobüs garına, buradan saat başı kalkan minübüslerle 1 saatte Geyikli Yükyeri Feribot İskelesi’ne ulaşabilirsiniz. Taksi ile yolculuk 45 dakika sürüyor, 180 TL. tutuyor.
Ya da denk gelirseniz haftanın belli günleri Çanakkale-Bozcaada arasında düzenlenen deniz otobüsü seferleri ile direk adaya geçebilirsiniz.

İstanbul-Edremit Uçak Seferleri

Haftanın her günü İstanbul’dan Edremit’e 3 firmanın uçuşları bulunuyor. Edremit Havaalanından bir taksiye bindiğinizde Bozcaada feribot iskelesine 250 TL’ye gelebiliyorsunuz. Mesafe 110 km, yaklaşık 2 saat sürecektir.

Deniz Otobüsü Seferleri

Yaz döneminde Çanakkale-Bozcaada arasına günaşırı deniz otobüsü seferleri bulunuyor. Yaklaşık 1 saat süren yolculuk sadece yayalar için. Haftada bir Gökçeada’ya gitmek de mümkün.

[mappress mapid=”2″]

 


Faydalı Linkler

https://bozcaadada.com/ 

https://www.bozcaadarehberi.com/

About the author

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram