fbpx

Yol Üstü Lezzet Durakları – Ege

Dokuz günlük Kurban Bayramı tatilini fırsat bildik ve defenderlarımızla şehirler arası seyahate çıktık. Tabi aklımızda yol boyunca lezzetli yemekler yeme fikri vardı. Uzun süren yolculuklarda iyi bir restoran bulmak oldukça zor. İşte lezzetiyle direksiyon kırdıracak, ayrılmak istemeyeceğiniz en iyi restoranlar…

Gadoff olarak gidip deneyip ve beğendiğimiz yerlerde sizin için stickerımızı yapıştırıyoruz.

 

Yıldız Mangal / Foça

Yol boyunca her geçtiğimiz yerde gözümüze çarpan bir yer olmadı. Bizim aradığımız gizli kalmış yerdeki lezzetti. Edremit, Ayvalık derken kendimizi Foça Buruncuk’ta bulunan Yıldız Mangal’ın kasap vitrine gözümüze çarptı. Aniden bastık frene ama ee tabi biraz geçmiştik.

Adres: Fatih Mahallesi, 35805 Aliağa/İzmir

Telefon: (0232) 627 83 90

Kavaklık Restaurant / Keşan, Edirne

Çanakkale yolu üstünde, adı gibi kavakların, ağaçların altında tam bir yorgunluk atma mekanı. Küçük adacıkların aralarından sular akıyor. Bu nedenle bahçenin her yanından su sesleri geliyor. Ağaç gölgesinde, hafif esinti yol yorgunluğunu alıp götürüyor. Kavaklık Restaurant, kuzu çevirme ve satır eti (köftesi) ile meşhur. Köfte, 13-14 kiloluk körpe kuzu etinden yapılıyor. Bir tahtanın üstüne konan et, satırla kesilerek kıyma haline getiriliyor. Et çok ezilmediği için suyu içinde kalıyor. Sonra istenilen büyüklükte köfte haline getirilip, ızgaranın arasında kömür ateşine konuyor, isteğe göre köftenin içine domates konuyor.

Adres: Üzeri 10. Km Bahçeköy, Edirne Çanakkale Yolu, 22800 Keşan/Edirne

Telefon: (0284) 712 25 05

Düzdağ Tost : Susurluk’un En İyi Tostçusu

Marmara’dan Ege’ye inecek her yolculuğun alamet-i farikası Susurluk’ta tost ve bol köpüklü ayran eşliğinde bir mola. İster yorulmuş olunsun, ister yorulmamış, ister aç, ister tok Susurluk’ta illa bir durulur.

Adres: Han Mahallesi, Düzdağ Kahvehanesi, 10600 Susurluk/Balıkesir

Telefon: (0266) 865 14 04

Kokoreççi Asım Usta, Çamdibi

Uykuluk, badem, kokoreç… İzmirliler’in kokoreç yemeği şiddetle tavsiye ettiği mekanlardan biri Kokoreççi Asım Usta. 

Kokoreççi Asım Usta, sadece İzmir’in değil, belki de Türkiye’nin en güzel kokoreçini yapan yerdir. İzmir usulü denilen kokoreçin hakkını veren bu şahane lezzet durağına mutlaka uğrayın.

Adres: Burak Reis Cad No:194, 35500 Çamdibi/İzmir

Telefon: (0232) 462 02 14

About the author

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram